Veterinarijos reikalavimai naminių gyvūnėlių judėjimui nekomerciniais tikslais

Nekomerciniu naminių gyvūnėlių judėjimu vadinamas gyvūnėlių pervežimas, judėjimas, kai į kitas šalis vykstantys asmenys kartu vežasi savo augintinius (iki 5 naminių gyvūnėlių), nesiekdami jų ten parduoti.

Į ES šalis

Informacija keliaujantiems su naminiais gyvūnėliais į ES šalis, išskyrus Jungtinę Karalystę, Airiją, Švediją ir Maltą

Vežant gyvūnėlius iš Lietuvos į ES šalis (išskyrus Jungtinę Karalystę, Airiją, Švediją ir Maltą) reikalaujama, kad gyvūnėlis:

1. Būtų virš 3 mėn. amžiaus;
2. Identifikuotas integriniu grandynu arba gerai išskaitoma tatuiruote;
3. Vakcinuotas nuo pasiutligės inaktyvuota vakcina pagal gamintojo rekomendacijas, bent 21 d. prieš kelionę;
4. Turėti užpildytą ir veterinarijos gydytojo užpildytą ES gyvūno augintinio pasą.

Dėl palankaus pasiutligės ir kitų ligų statuso kai kurios šalys įvežamiems naminiams gyvūnėliams gali taikyti griežtesnius nacionalinius reikalavimus, kuriuos galite rasti šalių informaciniuose tinklapiuose, ar susisiekę su šalies ambasadomis.

Informacija keliaujantiems su naminiais gyvūnėliais į Jungtinę Karalystę, Airiją, Švediją ir Maltą

Į JK, Airiją, Švediją ir Maltą

Vežant šunis iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę, Airiją, Švediją ar Maltą, reikalaujama, kad gyvūnas:

1. Būtų vyresnis nei 3 mėn. amžiaus.
2. Identifikuotas integriniu grandynu (“mikročipu”).
3. Vakcinuotas nuo pasiutligės Lietuvoje ar kitoje šalyje, esančioje patvirtintų šalių sąraše, aktyvuota vakcina pagal gamintojo rekomendacijas.
4. Po vakcinacijos (paprastai praėjus 1 mėn., išskyrus Švedija ir Norvegija, kur turi praeiti 120 d.) kraujas dėl antikūnių titro nustatymo ištirtas patvirtintoje laboratorijoje.
5. Turi užpildytą ir veterinarijos gydytojo pasirašytą bei antspauduotą ES pasą su įrašais apie vakcinaciją ir laboratorinį kraujo ištyrimą.
6. Po sėkmingo laboratorinio tyrimo rezultato praėjo 6 mėn. ir gyvūnėlis šį laikotarpį išbuvo šalyje iš patvirtintų šalių sąrašo (taikomas tik Didžiojoje Britanijoje).
7. Nuo 24 iki 48 val. iki išvykimo atlikta profilaktika vaistais nuo echinokokozės (Echinococcus multilocularis) bei erkių ir apie tai yra veterinarijos gydytojo įrašas šuns pase.

ES veterinarijos pasus Lietuvoje išduoda bei gyvūnus identifikuoja veterinarijos gydytojai veterinarijos gydyklose.

Kraujo tyrimus galima atlikti Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Laboratorijos departamente ar kitoje ES patvirtintoje laboratorijoje.

Dėl palankaus pasiutligės ir kitų ligų statuso kai kurios šalys įvežamiems naminiams gyvūnėliams gali taikyti griežtesnius nacionalinius reikalavimus, kuriuos galite rasti šalių informaciniuose tinklapiuose, ar susisiekę su šalies ambasadomis.

Daugiau informacijos sužinosite apsilankę svetainėse:

Jungtinės Karalystės
Airijos
Švedijos
Maltos

Informacija keliaujantiems su naminiais gyvūnėliais į trečiąsias šalis (ne ES nares)

Vežant gyvūnėlius iš Lietuvos į daugumą šalių reikalaujama, kad gyvūnėlis būtų:

1. Identifikuotas integriniu grandynu arba gerai išskaitoma tatuiruote;
2. Vakcinuotas nuo pasiutligės aktyvuota vakcina pagal gamintojo rekomendacijas;
3. Turėti užpildytą ir veterinarijos gydytojo užpildytą ES gyvūno augintinio pasą;
4. Gyvūną turi lydėti valstybinio veterinarijos gydytojo išduotas veterinarijos sertifikatas.

Dėl palankaus pasiutligės ir kitų ligų statuso kai kurios šalys įvežamiems naminiams gyvūnėliams gali taikyti griežtesnius nacionalinius reikalavimus, kuriuos galite rasti šalių informaciniuose tinklapiuose, ar susisiekę su šalies ambasadomis.

Veterinarijos sertifikato pavyzdys

Veterinarijos sertifikatus išduoda Teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos.

Keliautojams, planuojantiems grįžti su savo augintiniais į Lietuvos respubliką, reikia laikytis reikalavimų, taikomų nekomerciniam šunų, kačių ir šeškų įvežimui iš trečiųjų šalių.

Daugiau informacijos sužinosite apsilankę interneto svetainėse:
Rusijos federacijos
Ukrainos
Baltarusijos

Trečiųjų šalių sąrašas

Andora
Antigva ir Barbuda
Argentina
Aruba
Ascensionas (Dangun žengimo sala)
Australija
Bahreinas
Baltarusija
Barbadosas
Bermuda
Čilė
Falklando salos
Fidžis
Honkongas
Islandija
Jamaika
Japonija
Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emiratai
Kaimanų salos
Kanada
Kroatija
Lichtenšteinas
Malaizija
Mayotte’as
Mauricijus
Meksika
Monakas
Montseratas
Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija
Norvegija
Olandijos Antilai
Prancūzijos Polinezija
Rusijos Federacija
San Marinas
Sen Pjeras ir   Mikelonas
Sent Kitsas ir Nevis
Sent Vinsentas ir Grenadinai
Singapūras
Šv. Elenos sala
Šveicarija
Trinidadas ir Tobagas
Taivanas
Vanuatu
Vatikanas
Valisas ir Futuna

Informacija keliaujantiems su naminiais gyvūnėliais į Pietų Afrikos Respubliką.

Informacija keliaujantiems su naminiais gyvūnėliais į Izraelį.

1.    Pagal Gyvūnų ligų įsaką (gyvūnų importas) 5734-1974, šunų ir kačių importui į Izraelį reikalinga importo licenzija, kurią išduoda Žemės Ūkio ir kaimo plėtros ministerijos veterinarijos tarnybų direktorius (toliau – direktorius).
2.    Gyvūnus galima importuoti tik per šiuos sienos kirtimo punktus: Ben Gurion oro uostas, Haifos jūrų uostas, Ashdod jūrų uostas ir Eilat jūrų uostas.
3.    Importuojant reikalingas oficialus veterinarinio sveikumo sertifikatas, išduotas ne anksčiau kaip prieš 10 dienų iki atvykimo ir pasirašytas kilmės šalies valstybinio veterinarijos gydytojo. Sveikumo sertifikatas išduodamas pagal pavyzdį, pateiktą importo leidimo A priede, ir yra importo leidimo sudėtinė dalis.
4.    Įvežtas į Izraelį šuo turi būti ne jaunesnis kaip 4 mėn. amžiaus, išskyrus atvejus, kai atvykstama iš išnašų 2 punkte nurodytų šalių, iš kurių gyvūną augintinį galima įvežti nuo 3 mėn. amžiaus.
5.    Pagal šunų kontrolės reglamentą (pavojingų šunų importas) 5765-2004, draudžiama importuoti pavojingų veislių  šunis, taip pat pavojingų veislių šunų mišrūnus, kurie turi elgesio ir fizinių panašumų su pavojingų veislių šunimis, išskyrus išimtinius atvejus, kai pateikiama pagal minėtą reglamentą išduota direktoriaus licenzija.
6.    Visi šunys turi būti paženklinti poodine elektronine tapatybės nustatymo priemone, kuri skleidžia 134,2 kiloherco dažnius ir kurią galima nuskaityti elektroninės tapatybės nustatymo priemonės skaitytuvu, kuris atitinka ISO standarto Nr. 11784 ar ISO standarto 11785 A priedo nuostatas. Jeigu elektroninė tapatybės nustatymo priemonė neatitinka šių standartų, importuotojas ar jo atstovas privalo turėti kitą priemonę jai nuskaityti. Reikia atsiminti, kad tokia elektroninė tapatybės nustatymo priemonė neatitinka Izraelio ženklinimo teisinių reikalavimų.
7.    Visiems šunims reikia veterinarinio sveikumo sertifikato, nurodyto 3 punkte, kuriame pažymima, kad:
a) patikrinimo metu jie neturėjo jokių užkrečiamų ar infekcinių ligų požymių,
b) jie buvo vakcinuoti prieš pasiutligę ne daugiau, kaip vieną kartą per metus ir ne vėliau, nei prieš 30 dienų iki atvykimo į Izraelį ,
c) 30 dienų po vakcinavimo prieš pasiutligę gyvūnui atliktas A serologinis tyrimas, kuriam mėginį paėmė įgaliotas veterinarijos gydytojas; tyrimas atliktas ES patvirtintoje laboratorijoje ir tyrimo rezultate nurodoma, kad pasiutligės neutralizavimo antikūnių titras buvo 0,5 IU/ml ar daugiau.
8.    Importuotojas ar savininkas privalo faksu perduoti atvykimo uosto veterinarijos tarnyboms  pranešimą pagal B priede pridėtą formą ir krovinį lydinčio veterinarijos sertifikato fotokopiją. Fakso pranešimas turi būti siunčiamas prieš dvi darbo dienas iki krovinio pakrovimo į laivą ar lėktuvą. Krovinys nebus išleistas, kol jam pritarimo neduos atvykimo uosto veterinarijos tarnybos.
9.    Šunys (ne daugiau 2), kurie importuojami kaip savininką lydinčio bagažo dalis, atleidžiami nuo būtinybės gauti direktoriaus išduodamą licenziją, jeigu jie atitinka 3-6 punkto nuostatas, turi kilmės šalies valstybinio veterinarijos gydytojo ne anksčiau kaip prieš 10 dienų iki importo išduotą sveikumo sertifikatą, kuriame nurodoma, kad gyvūnai buvo apžiūrėti, ir nenustatyta užkrečiamų ligų. Prie sertifikato turi būti pridėtas savininko pareiškimas, kad iki atvežimo į Izraelį jis turėjo gyvūnus ne trumpiau, kaip 90 dienų (C priedas).
Šunis importuojant kaip lydintį bagažą taip pat galioja aukščiau nurodytos 8 punkto nuostatos.
10.    Šunims, kurie atvykimo metu yra sveiki ir turi reikalaujamus dokumentus, Izraelyje karantinavimo periodas nereikalingas.
11.    Jeigu neįvykdomi visi veterinarijos tarnybų reikalavimai, šunys direktoriaus nuožiūra ir jo nurodytomis sąlygomis gali būti grąžinami į kilmės šalį, sunaikinami ar perkeliami į karantino centrą.
12.    Importuotojas ar savininkas privalo padengti visas gyvūno grąžinimo į kilmės šalį, sunaikinimo arba perkėlimo į karantiną ir laikymo jame išlaidas, taip pat apžiūros, diagnozavimo, vakcinavimo ir specialaus gydymo, jeigu taip nurodė valstybinis veterinarijos gydytojas, kaštus.
13.    Pagrindinis ir galiojantis informacijos variantas yra hebrajų kalba skelbiamas Izraelio veterinarijos tarnybų ir gyvūnų sveikatos tinklapyje.

Informacinė svetainė apie daugelio šalių reikalavimus dėl gyvūnų judėjimo -  PetTravel.com

Daugiau informacijos bei naudingos nuorodos – LMVT.

Be Sociable, Share!

4 Responses to Veterinarijos reikalavimai naminių gyvūnėlių judėjimui nekomerciniais tikslais

 1. Rima says:

  Atsiprasau, kad pasinaudosiu jusu svetaine. Tiesiog tema tikrai ta, kuria noreciau pareiksti dideli pasipiktinima. ir noriu kad man tai padetu padaryti visi gyvuneliu augintojai, kuriems iskyla daugybe problemu keliaujant su savo auginitniais ypatingai Skandinavijos salyse ir Anglijoje. Jei galite pasirasykite visi sioje peticijoje, bandysim kreiptis i ES institucijas, kad perziureti ar tikrai teisinga taip elgtis su laisvu ES keliautiju gyvunais.

  http://www.peticijos.lt/visos/5906

  ACIU visu gyvuneliu savininku vardu!

 2. Nijolė says:

  Sveiki, gal esate kada vežęsi kartu savo augintinius, nekomerciniams tikslams, į užsienį? Galbūt turite veterinarinius dokumentus ir galėtumėte jais su manimi pasidalinti? Darau darbą ir reikia užpildytų dokumentų pavyzdžių.. Ačiū labai iš anksto. ;)

 3. Balta uodega says:

  Nijole, važiuojame su augintiniais į keliones užsienyje, bet paprastai veterinarai prideda reikalingų štampukų į knygutes ir tiek. Veterinarinių dokumentų nesame patys pildę.

 4. Nijole says:

  Na man kaip tik ir reikia tų užpildytų dokumentų, kad galėčiau nuotraukytes įdėti į darbą. Būtent reikia, kad matytųsi tie štampukai, o pačiai neteko keliauti su gyvūnais, todėl neturiu tų dokumentų :)

Komentuoti