VET kraujo donorai

 „VET kraujo donorai“ yra duomenų bazė, į kurią kiekvienas šeimininkas gali įregistruoti savo augintinį, atitinkantį donorystės sąlygas, kaip potencialų kraujo donorą. Išsamūs duomenų bazės duomenys yra prieinami registruotiems veterinarams, tad ištikus nelaimei, jie gali greitai ir lengvai rasti tinkamiausią ir arčiausiai esantį augintinį, kurio kraujas gali išgelbėti keturkojį pacientą.

Kasdien į veterinarijos klinikas atvežami sunkiai sergantys augintiniai. Vieni pateko po automobilio ratais, kiti stipriai susižeidė krisdami, tretiems įsisiurbė užsikėtusi erkė ar staiga dėl ligos pasireiškė mažakraujystė… Šunys, katės, šeškai, triušiai… Dažnai, esant sunkiems atvejams, kraujo perpylimas yra vienintelė viltis išgyventi.

Lietuvoje nėra gyvūnų kraujo banko (šiuo metu Kaune veikia tik šunų kraujo bankas), o ir dėl savo savybių ne visų gyvūnų kraujas gali būti saugomas, kol jo prireiks. Vienintelė viltis- tokio pat augintinio kraujo donorystė.

Daugeliui šeimininkų savarankiškai surasti augintinį, kuris galėtų duoti kraujo sergančiam numylėtiniui,  yra sunkiai įveikiama užduotis. Kai tavo augintinis kovoja už gyvybę, skambučiai giminėms ir pažįstamiems su klausimais, kiek jų gyvūnėlis sveria, ar sveikas, kokiomis ligomis sirgęs, menkas malonumas… Pagalbos šauksmas Facebook puslapyje kartais veiksmingas, tačiau kiek tai užtrunka ir kiek kartų tenka nusivilti, kai suskambus pastabėlei pamatai, kad tai tik dar vienas užjaučiantis komentaras?.. Be to, kiekviena sugaišta minutė gali būti lemiama…

„VET kraujo donorai“ duomenų bazė leidžia veterinarams greitai rasti tinkamiausią ir arčiausiai esantį kraujo donorą įvairiems augintiniams.

„VET kraujo donorai” yra bendras gyvūnų globos namų „Linksmosios pėdutės“ ir mokymo centro „Geras šuo” projektas, kurį finansuoja UAB “MARS Lietuva”.

Kiekviena išgelbėta gyvybė yra labai svarbi ir Jūsų augintinis gali tai padaryti. Užregistruodami jį į “VET kraujo donorai” duomenų bazę padedate veterinarams kuo greičiau rasti tinkamiausią ir arčiausiai esantį kraujo donorą sunkiai sergančiam pacientui. Be to, niekas negali žinoti, ar Jūsų augintiniui neprireiks pagalbos…
Kraujo donoru gali tapti sveikas, neturintis antsvorio, nesirgęs erkių platinamomis ligomis ir neturėjęs kraujo perpylimo procedūrų augintinis. Gyvūno svoris, amžius ir lytis priklauso nuo gyvūno rūšies. Kraujo donoru gali būti šuo, kuris yra nuo 1 iki 8 metų amžiaus ir sveria ne mažiau kaip 25 kg. Vakarų Škotijos baltieji terjerai negali būti kraujo donorais, bet jiems gali prireikti kraujo, todėl prisidėkite tiesiog paskleisdami žinią apie tokią galimybę. Sekite Facebook puslapyje, dalinkitės naujienomis, komentuokite.

Taip pat labai laikiamos Jūsų nuotraukos ir istorijos apie tai, kaip sekėsi rasti tinkamą donorą. Jas ir pasiūlymus puslapio gerinimui, siųskite el. paštu: info@vetkraujodonorai.lt

Na, o puslapio skiltyje “Kraujo donorai” galite matyti ir rasti jau registruotus kraujo donorus. Galbūt Jūsų šuns geriausias draugas ar kaimynas jau sąraše?

 

Be Sociable, Share!

Komentuoti