Transportavimo dėžė – saugi vieta

 Įsigijus šunį reikėtų pasirūpinti ir jo saugumu, todėl “Baltos uodegos” rekomenduoja nuo pat mažumės pratinti prie specialios transportavimo dėžės. Su laiku ji tampa šuns saugumo zona, ramia vieta ir puikia dėže kelionėms. Tokiu būdu veždami šunį apsaugosite automobilio sėdynes nuo purvo, o šunį – nuo sužalojimų avarijos atveju. Žinoma, tai ir nepakeičiamas daiktas parodose.

Taigi, neįrodinėkite pats sau, kad šuo uždarytas dėžėje jaučiasi kaip žirgas tvarte. Nuo mažens pratinti šunys dievina savo dėžutes ir patys į jas lipa.
Įsigiję transportavimo dėžę, pirmiausia parsineškite ją namo, padėkite ir pamirškite apie ją porą dienų. Šuo pats susiras ją ir įsikurs. Na, jei jau pasitaikė šuo, kuris nenori lįsti į “olą”, tai įmeskite ten jo žaislus ar  skanėstus. Ir tik šuniui supratus, kad dėžė yra saugi vieta, galite nešti ją į automobilį. Kol šuo dar nepripratęs prie narvo, negalima jo bausti uždarymu, arba uždaryti TIK išeinant iš namų. O pradėjus vežioti automobilyje uždarytą- jokiu būdu neišleisti sucypus. Išleisti galima tik kelionės gale. Jis turi suprasti, kad atvykęs į vietą visada bus išleistas.

Jeigu viskas daroma teisingai, tai narvas šuniui tampa mylimiausia ir saugiausia namų vieta. Šunys, kurie gyvena ne po vieną, dažnai grumiasi kas pirmas užsiims vietą, kartais susigrūda ten trise ar net keturiese, ‘susištabeliuoja’ kaip šprotai skardinėj ir neiškrapštysi jų iš ten, jei nespėja įeiti, kartais stovi eilėje! Tiesiog DIEVINA boksus ir narvus. Nereikia visko vertint per žmogišką prizmę, erdvės ir laisvės apribojimas gyvūnams dažnai kaip tik padeda saugiau ir komfortiškiau jaustis. Šuo ne žmogus, jis nekenčia nuo ribotos erdvės ir vienodai gerai jaučiasi ir narve, ir kambaryje.  Juk normalu, kad voljere yra būda- šuo savo kieme turi namelį, savo vietą. Taip ir jūsų butas be narvo šuniui kaip voljeras be būdos.

Vakarų Škotijos baltajam terjerui tinkamiausi dėžių dydžiai

Ferplast Atlas 30

Plotis: 38cm

Aukštis: 40cm

Ilgis: 60cm

Karlie skipper III

Plotis: 38

Aukštis 41

Ilgis: 62

Abiejose dėžėse komplekte turėtų būti patiesaliukas ir prie durų tvirtinamas vandens indelis.

Be Sociable, Share!

3 Responses to Transportavimo dėžė – saugi vieta

  1. Sandra says:

    Mūsų Hugo nuo pat pirmu dienu vazienejo savo dezeje. Kai nevaziuojame, deze stovi atidaryta. O kai tik itiesiu jo dekuti, jis supranta, kad vaziuosime (jam tik beveik 4men.), ilenda ir jau neiskrapstysi jo :) )

  2. [...] atėmimą vienam mėnesiui. Kaip pripratinti šunį keliauti dėžėje rasite čia – Transportavimo dėžė- saugi vieta. Be Sociable, Share! [...]

  3. Kristina says:

    Na, mūsiskis Bugis ir ją mėgsta. Dažnai net miega bokse, bet man kelia nerimą, kad jis ten ir sysioja… (dar tik 2mėn ir 3savaitės)

Komentuoti