Renkamės veislyną

Pastaruoju metu Vakarų Škotijos baltųjų terjerų populiarumas išaugo gana ženkliai, o kuomet yra paklausa, yra ir pasiūla. Atsižvelgdami į tai norime atkreipti dėmesį tų, kurie ketina įsigyti šios veislės šunis. Kaip išsirinkti gerą veislyną, veisėją? Štai keletas klausimų, kurie Jums padės išsiaiškinti ar Jūsų pasirinktas veislynas yra patikimas/geras, ar ne.

1.  Kiek laiko veisėjas domisi šia veisle? Ar veisėjas aktyviai dalyvauja (terjerų ir pan.) klubo veikloje?

2. Ar veisėjas aktyviai dalyvauja parodose?

3. Ar veisėjas gerai  išmano šios veislės standartą?  Ar šio veislyno šunys atrodo lygiai taip pat, kaip kitų veislynų tos pačios veislės šunys? Ar nusimano apie veislių genealogiją (duomenys apie šuns tėvus, jų kartas ir kt.)? Koks pagrindinis veisėjo tikslas – dėl ko jis veisia?

4. Ar matosi, kad veisėjas ištikrųjų myli šią veislę? Ar veisėjas domisi į kokius namus paklius jo šuo ir ką Jūs jam suteiksite?

5. Ar veisėjas noriai atsako į Jums rūpimus klausimus? Ar veisėjas atvirai aptaria pasirinktos veislės sveikatos problemas? Jei veisėjas Jums pasakys, kad nėra jokių šios veislės/šios linijos sveikatos problemų – ieškokite kito veisėjo!

6. Ar veisėjo šunims atlikti visi šiai veislei reikalingi sveikatos tyrimai? Kaip įrodymo prašykit tai patvirtinančių dokumentų.

7. Ar veisėjas Jums atsako į klausimus apie pasirinktos veislės temperamentą? Ar jis klausia Jūsų apie patirtį su dominuojančios veislės šunimis?

8. Kokia veisėjo nuomonė apie „pet“ klasės šuniukus? Veisėjas turėtų reikalauti, kad šios klasės šuniukai turėtų būti sterilizuoti/kastruoti (arba nekergiami).

9. Ar Jums siūloma raštiška sutartis rašoma abiejų pusių (t.y., įrašomos ir Jūsų sąlygos)? Ar Jūs ją perskaitėte ir su viskuo sutinkate? Sutartis turėtų apsaugoti tiek Jus, tiek veisėją. Ji turėtų apimti bet kokias sveikatos garantijas, kurias suteikia veisėjas, šuniuko grąžinimo/pakeitimo informaciją bei sterilizaciją/kastraciją.

10. Ar apsilankėte veisėjo veislyne? Ar šunys atrodo sveiki ir prižiūrėti? Ar veislynas švarus? Apsilankykite visuose Jus dominančiuose veislynuose, jei tai įmanoma.

11. Ar veisėjas nepiktnaudžiauja veisimu? Patelė neturėtų būti kergiama kiekvienos rujos metu!

12. Ar matėte šios vados mamą? Veisėjas turėtų kergti savo kalę su tokiu patinu, kuris ją papildytų. Tai neturėtų būti kergimas šunų, kurie auga tuose pačiuose namuose. Ar matėte patino nuotraukas? Paklauskit veisėjo kodėl jis sukergė būtent šiuos šunis.  Ar veisėjas pasilieka sau šios vados šuniuką?

13. Jei veisėjas parduoda šuniukus: Ar jie paskiepyti? Dehelmintizuoti (nukirminti)? Socializuoti? Jei šuniukai yra pakankamai paaugę, praleiskite su jais šiek tiek laiko. Jie savimi pasitikintys ar bailūs? Ar jie normaliai tuštinasi (neviduriuoja)? Ar jie atrodo sveikai? Kokio amžiaus šuniukus veisėjas ketina atiduoti į naujus namus? Anksčiausiai šuniuką nuo mamos galima paimti tuomet, kai jam sukanka 7 savaitės.

14. Kiek šios vados šuniukų yra „pet“  bei „show“ klasės? Jei veisėjas teigia, kad jie visi yra „show“ klasės, rimtai apsvarstykit tai! Ar veisėjas žino ir ar nurodo Jums „pet“ bei „show“ klasės šuniukų skirtumus?

15. Ar šio veisėjo šuniukų kaina yra panaši į kitų, tos pačios veislės, veislynų šuniukų kainas? Nepirkite šuniukų iš gyvūnų parduotuvių, saugokitės daugintojų!

16. Ar po to, kai šuniukas atkeliavo  į tavo namus, veisėjas siūlosi tau padėti?

17. Įsidėmėkite kaip turi atrodyti šuns kilmės dokumentai.

! Pasitikėkite savo instinktais. Šuniuką pirkite tik iš tokio veisėjo, kuris kelia Jums pasitikėjimą, kadangi labai svarbu palaikyti su juo ryšį. Sėkmės renkantis draugą mažiausiai 10-čiai metų!

http://www.canecorso.org/buyer_beware.html

Be Sociable, Share!

Komentuoti