Pajuodavusi oda

Vakarų Škotijos baltieji terjerai gimsta rausvi kaip paršiukai, tačiau kartais net per kelias dienas patamsėja nosytė, pėdutės. Su laiku pilkumo įgauna ausys, krūtinė, net ir nugara. Todėl nepergyvenkite, jei jūsų šuniuko oda iš rausvos pradeda dėmėmis tamsėti – vestams tai yra normalu. Tai  reiškia, kad jūsų šuniukas turi gerą pigmentaciją (odos juodumas). Pigmentacija labiausiai išryškėja pavasarį ir vasarą. Ir nebandykite  to “juodumo”nuplauti, nes jums paprasčiausiai nepavyks.

Žiemą oda gali pašviesėti, kartais net  nosis tampa rusva.

Be Sociable, Share!

14 Responses to Pajuodavusi oda

 1. a says:

  Noriu paklausti ar vestukai is karto gimsta su pajuodavusia oda ar ji po kazkiek laiko pajuoduoja?

 2. goldfish says:

  Būna, kad ką tik gimusiems šuniukams jau būna šiek tiek pajuodavusios letenėlės, ar dalis nosytės. Su laiku, šuniukams augant, pigmentacija ryškėja.

 3. ruta says:

  labas, norejau paklausti, mano vestuko nurudavus nosis jau nuo pavasario ir jo barzda ir priekines kojyciu kailiukas nurudaves, ka galetumete patarti daryti kad jo kojytes ir barzdyte butu baltas kaip turi buti pas visus vestukus. Isanksto sakau aciu:)

 4. goldfish says:

  Rūta,
  jei per vasara nosis taip pat išliko ruda, tada manyčiau, kad tokia jau jūsų šuniuko genetika, silpnesne pigmentacija. Yra teorinė galimybė, kad nuo jūros dumblių atsistato šiek tiek pigmentacija, bet nemanau, kad bus stirpus ir akivaizdus poveikis.
  Dėl nurudavusių plaukų: visų pirma iškarpykite plaukučius iš tarpupirčių ir pėdučių pagalvėlių (patarimas, naudokite bukesnes žirklutes, kad neįdurti); antra, stenkites grįžę iš lauko kai šlapia/lyja/sninga nusausinti pėdutes, nes kuo daugiau plaukų ir drėgmės – tuo puikesnė terpė visokioms baciloms veistis. Jei šuo laižo letenas – drausminkit, gal tai tiesiog įprotis. O barzda ruduoja nuo seilių, o seilių sudėtis priklauso nuo vidaus organų veiklos ir funkcionavimo. Galbūt, būtų išeitis pakeisti maistą, nuimti visus skanukus ir žiūrėti ar prie odos atauginėja baltas kailiukas. Čia tik patarimai, galit pasikonsultuoti su veterinaru.

 5. vaida says:

  sveiki, mano vestuko pigmentacija pakito. kaip iprasta vasarop oda pajkuodo, o stai sia savaite pastebejau sviesias demes juodame kailyje. ar tai galetu buti pasviesejimai nuo pavadelio? ar man verta sunerimti? tos sviesesnes vietos atrodo kaip iprastas rozinis kailiukas ziema.

 6. Goldfish says:

  Vaida, jūs turbūt turėjote omenyje juoda/rožinė oda, o ne kailis. Gali būti, kad ne visa oda pajuodoja, o tokiomis dėmėmis plėmais, tai normalu. Jei nematote kitokių požymių, kaip kasymasis, šašais – tai turėtų būti normalu.

 7. Fėja says:

  Laba diena,norėjau paklausi ar normalu, kad visi vados šuniukai (1mėn.) su juodom nosytėm, o pas vieną beveik visas nosytės plotas rusvos spalvos?

 8. Baltauodega says:

  Fėja, šuniukai negimsta visai vienodi. Matomai šiek tiek mažesnė pigmentaciją pas vieną. Bet gali būti, kad vėliau patamsės labiau.

 9. oksana says:

  Sveiki, o mano suniukui ne tik leteneles parudavusios ar paraudonavusios (cia kailis),bet ir
  barzda ir ausytes rusvos , ploviau speceliu skysciu ausytem,tai sumazejo, bet vis vien jos nebaltos,gal maistas netinka?ka sitos veisles suniukams galima duoti esti ir ko negalima?ACIU

 10. Baltauodega says:

  Oksana, yra kenksmingų produktų sąrašas – http://www.baltosuodegos.lt/kenksmingi-produktai . O būtent vestukams patariama neduoti vištienos bei lašišos turinčio sauso maisto. Dažnai nuo šių produktų ruduoja barzda.

 11. Lucky says:

  Sveiki, musu suniukui nuruzavejusios kojytes, priekines labiau, galines maziau, suniukas daznai jas laizo. Netgi galvoje tarp akiu link akiu yra paruzavejimas. Kas gali sukelti to priezastis, kaip sugryzti i baltuma.

 12. Goldfish says:

  Lucky, visų pirma iškarpykite plaukučius iš tarpupirčių ir pėdučių pagalvėlių. Stenkitės grįžę iš lauko kai šlapia/lyja/sninga nusausinti pėdutes, nes kuo daugiau plaukų ir drėgmės – tuo puikesnė terpė visokioms baciloms veistis. Jei šuo laižo letenas – drausminkit, gal tai tiesiog įprotis. Jei kailis ruduoja ir kitose vietose, pvz tarpuakyje, galbūt maistas yra labai baltymingas, o gal alergija kuriam nors produktai. Paprastai nerekomenduojamas maistas su vištiena, jei sudėtyje yra ir lašišos-galbūt nuo jos ruduoja/raudonuoja kailis. Galbūt, būtų išeitis pakeisti maistą, nuimti visus skanukus, ypač jei gauna žmogiško maisto, ir žiūrėti ar prie odos atauginėja baltas kailiukas. Čia tik patarimai, galit pasikonsultuoti su veterinaru.

 13. T.k says:

  Sveiki,mano suniukui irgi pradejo ruduoti barzdele koki maisteli galetumet rekomenduoti?

 14. Liucija says:

  Sveiki,
  Mano vestuko kojytės, tiek priekinės, tiek galinės parūdavusios, taip pat ir barzdelė. Veterinaras sakė, kad galim būti alergiški grūdams, todėl sausa maistely duodam begrūdi. Jau praėjo nemažai laiko, bet situacija ir liko tokia pati. Sakykit nuo ko dar gali būti ši problema.
  Ačiū

Komentuoti