Nesiveskite augintinių stebėti fejerverkų

“Gyvūnų gerovės iniciatyvos” metai iš metų pastebi tendencijas, kad pirmąją Naujųjų Metų dieną pasipila skelbimai apie dingusius augintinius, kurie pabėga arba išsineria iš antkaklio išsigandę fejerverkų. Dažnai nereikia laukti ir šios šventės, kad gautumėme tokių skelbimų. Jau gera savaitė atgal į akiratį papuola tokie skelbimai ir prašymai padėti.

Būkime protingi ir apsaugokime savo mylimus šeimos augintinius nuo šio siaubo – nesiveskite jų stebėti fejerverkų į lauką, o namuose sudarykite visas sąlygas saugiai pasislėpti nuo tokių aplinkos dirgiklių. Namuose uždarykite langus, kad būtų mažiau triukšmo ir streso augintiniams. Leiskite pasislėpti. Jei vis tik esate su savo augintiniu tokioje vietoje, kur šaudo fejerverkai – jokiu būdu nepaleiskite nuo pavadėlio.

Kas gražu ir smagu žmogui, tas gali sukelti didelį stresą ir baimę šuniui. Neretai Naujųjų metų sutikimas pasibaigia liūdnai. Saugokime save ir savo šunis!

Kai kuriems streso apimtiems  šunims padeda šie “raminanieji marškinėliai”, sumažintys baimes, leidžiantys šunims pasijusti saugiau. Elastiniu bintu apvyniokite šunį taip, kaip parodyta paveikslėlyje.

Be Sociable, Share!

Komentuoti