Nesąžininga gyvūnų prekyba

Labai didelė dalis žmonių norėdami tam tikros „veislės“ augintinio, įsigyja juos būtent iš daugintojų. Tai dažnai lemia noras sutaupyti. Gyvūnų daugintojai (kitose šalyse ši veikla vadinama „Puppy farming“) – tai nesąžininga gyvūnų prekyba užsiimantys asmenys, kurie paprastai laiko gyvūnus netinkamomis ir jų poreikių neatitinkančiomis sąlygomis, laiko įvairių populiariausių veislių šunis ir verčia juos turėti po vadą per kiekvieną rują. Gyvūnų daugintojų tikslas – kuo didesnis pelnas, kuris pasiekiamas kuo mažiau investuojant į kergiamų gyvūnų bei jų jauniklių sveikatą ir gerovę. Šis video darytas patikrinimo metu vienos iš daugelio gyvūnų daugintojos namuose. Buvo rasti 23 šunys ir 9 vos kelių dienų jaunikliai.

Būkite atsakingi rinkdamiesi augintinio įsigijimo šaltinį! Jei jums siūlo šuniuką atvežti jums į namus, ar susitikti kur nors pakeliui- tai vienas iš požymių, kad jums siūlo šuniuką iš daugyklos. Istorijos, kad šuniukų mama kur nors atostogauja ar dar kokių priežąsčių negalite jos pamatyti yra melas! Veisėjas visada sutiks parodyti kalytę.

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija (LGTAO) po atlikto tyrimo nustatė sukčiaujančią gyvūnų veisėją Prienų rajone, kuri gyventojams parduoda negrynaveislius arba sergančius gyvūnus, kurie po kelių dienų nugaišta. Kartu su Prienų valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba atlikto patikrinimo pas veisėją metu buvo rasti 23 šunys ir 9 vos kelių dienų jaunikliai, didžioji dalis iš jų buvo negrynaveisliai — Vakarų Škotijos baltojo terjero, Maltos bišono, Biglio, Jorkšyro terjero mišrūnai. Tik 2 iš visų 23 gyvūnų turėjo atitinkamus gyvūno sveikatos dokumentus ir buvo skiepyti.

Be Sociable, Share!

Komentuoti