Maudymas

Norint išmaudyti Vakarų Škotijos baltąjį terjerą, būtina pasirinkti veislei, amžiui ir kailio tipui tinkančias maudymo priemones. 

Reikia nepamiršti, kad negalima per dažnai maudyti šuns su cheminėmis priemonėmis, nes oda išsausės, o plaukai pradės lūžinėti. Per karštas vanduo taip pat sausina kailį ir odą. Todėl maudyti šunį šampūnu ar vaikišku muilu galima ne dažniau kaip kartą per mėnesį. Maudykite tada, kai šuo tikrai nešvarus ar skleidžia nemalonų kvapą. Kai lauke lyja, ir šuo kasdien išsitepa, galima nuplauti tik kojas ir papilvę šiltu vandeniu, be šampūno.

Šunelį reikia pratinti maudyti po truputį, nes jie nemėgsta praustis, todėl pradžioje ši procedūra gali sukelti nedidelį stresą. Pradžiai net galite įkelti į vonią ir nieko nedaryti ar paplauti tik pėdutes.

Jokiu būdu nenaudokite žmonėms skirtų šampūnų, nes produktai, skirti žmonėms, yra per daug rūgštūs ir dirgina šuns odą.

Prieš maudant, šuns kailį būtinai reikia kruopščiai iššukuoti, tuomet maudymas bus kokybiškas. Gerai suvilgykite šuns kailį vandeniu ir išmuiluokite stebėdami, kad šampūno nepatektų gyvūnui į ausis ir akis. ( Parodinių šunų šeimininkai šuns nugarą šampūnu plauna dar rečiau, kad kailis išliktų šiurkštus). Iš pradžių trinkite nugarą, šonus, kojas, galiausiai plaukite galvą. Tada dideliu vandens kiekiu išskalaukite šampūną pradėdami nuo galvos, kūno ir baigiant galūnėmis.Išmaudę šunį, jo kailį gerai nusausinkite rankšluosčiu.

Paskiepijus šuniuką, jį maudyti galima tik praėjus dviems savaitėms. Užlašinus lašiukus nuo erkių maudyti galima po trijų dienų.

Kaip išvalyti šuns ausis galite pasimokyti “Miesto šuns dienoraščio” reportaže.

Be Sociable, Share!

Komentuoti