Kirpimas

Parodinį vestuką rekomenduojama kirpti kas 5-6 savaites, kaskart tai kainuotų 80-100lt. (Galima sutaupyti lėšų nemaudant šuns pas kirpėją, bet tada teks pačiam namuose tai daryti.)  Tuomet namuose vestuko plaukų beveik nerasite. Neparodinį šunį galit kirpti taip dažnai kaip jums skonis leidžia, bet po ilgesnės pertraukos pešamam labiau skauda ir daugiau plaukų per vieną kartą tenka išpešti. Dėl to išvada vėl ta pati- lankytis kirpykloje kas 5-6 savaites.

Vestuko nugara yra triminguojama- taip vadinamas procesas, kurio metu nuo šuns plaukas yra nupešamas, tam, kad kailis būtų šiurkštus ir nesigarbanotų. Galima pešti rankomis arba su specialiu trimingu. Taip pat galima pabandyti pešti paprastomis lateksinėmis pirštinėmis. Krūtinė ir užpakaliukas skutamas mašinėle, o sijonas apkerpamas žirklėmis. Kai kurie šeimininkai pagaili savo šuns ir nugarą nuskuta mašinėle. Tuomet kailis būna švelnesnis, garbanotas ir greičiau tepasi, atauga maždaug per 2 mėnesius. Nuo šiurkštaus kailio lengviau nubyra purvas.  Paprastai kirpimas su išmaudymu trunka apie 3 valandas.

Šioje nuotraukoje matote šunį, kurio nugara nuskusta mašinėle.

O štai šioje- peštas – taip turėtų atrodyti vestukas ką tik po kirpyklos.

Tokios taisyklės kas kiek laiko šukuoti šunį nėra. Tiesiog kai nepašukuoji ilgiau tai ir ilgiau užtrunki sąvėlas iššukuodamas. Paprastai per savaitę jų jau pakankamai susidaro. Nereikės ilgai vargti prie kudlų ir sąvėlų, jei šuo bus šukuojamas bent porą kartų į savaitę.

Galima naudoti specialias priemones, skirtas palengvinti kailio iššukavimą ir sąvėlas.

Be Sociable, Share!

5 Responses to Kirpimas

 1. Larisa says:

  Sveiki

  O kur yra Jusu kirpykla?

 2. Liudmila says:

  kada turi buti atliktas pirmas kirpimas vestukui? mumsjau 4,5 mėnesių, bet pabandzius maziuka papesioti, nieko ir neispesiau dar, tai gal dar ne laikas?

 3. Sandra says:

  Kada Turi Buti atliktas pirmas skotu terjerai kirpimas

 4. Baltauodega says:

  Paprastai veisėjas šuniuką atiduoda jau po pirmo kirpimo. Bent minimalaus. Tiesa, ne visiems lengvai pešasi plaukas. 4 mėn jau tikrai galima nuvest kirpėjai trumpam kirpimui, pratinimui. Nes vestuko kirpimas-maudymas užtrunka apie 2 val. Mažam šuniui sunku tiek išbūt.

Komentuoti