Kenksmingi produktai

Alkoholis gali sukelti apsinuodijimą, komą ir mirtį.

Vynuogės ir razinos turi nežinomų toksinų, kenksmingų inkstams.

Grybai gali turėti toksinų, kenkiančių įvairiems organams, sukelti mirtiną toksinį šoką.

Mielinė tešla – jos apimtis skrandyje gali padidėti, išskirti dujas, sukeldama skausmą, gali netgi sukelti skrandžio ar žarnyno plyšimą.

Bulvės, rabarbarai, pomidorai turi oksalatų, kurie gali pakenkti virškinimo, nervų ir šalinimo sistemoms.

Žuvų, paukščių ir kitokie kaulai gali užkimšti virškinamąjį traktą ar sukelti jo plyšimą.

Svogūnai ir česnakai (žali, virti ar miltelių pavidalo) turi dimetilsulfoksidų ir disulfoksidų, kurie pavojingi raudoniesiems kraujo kūneliams ir sukelia mažakraujystę. Česnakai mažiau nuodingi už svogūnus.

Makadamijos riešutai turi nežinomų toksinų, kurie neigiamai veikia virškinamąjį traktą, nervų sistemą ir raumenis.

Pienas ir pieno produktai – dauguma suaugusių šunų ir kačių neturi pakankamo fermento laktozės kiekio ir negali suvirškinti piene esančios laktozės. Tai gali sukelti viduriavimą. Pieno produktai, neturintys laktozės, gyvūnams nekenksmingi.

Apyniai turi nežinomą komponentą, kuris sukelia dusulį, širdies ritmo sutrikimą, kūno temperatūros padidėjimą, priepuolius ir mirtį.

Šokoladas, kava, arbata gali pakenkti širdies-kraujotakos ir nervų sistemai.

Be Sociable, Share!

7 Responses to Kenksmingi produktai

 1. Tomas says:

  Oi, maciau kaip geria ta alkoholi ir dar nemire :)

 2. Baltauodega says:

  Ir žmonės ne visi tuoj pat miršta gerdami alkoholį ;) bet gi kam gyvūnui alkoholis?

 3. simona says:

  o kokia zalia mesyte galima duoti suniukui kuriam 4 menesiai?

 4. Liuka says:

  Suniukams galima duoti tik zalia jautiena ir aviena. Pradzioje -1 karta duodant mesyte jos turi but labai nedidelis kiekis -zirnio dydzio rutuliukas, geriau kad ta mesyte butu sumalta arba labai smulkiai supjaustyta, bet jokiu budu ne farsas is prekybos centro. Palaipsniui kiekis didinamas iki 50g vienam maitinimui. Per didelis zalios mesos kiekis suduotas iskart gali issaukti viduriavima.

 5. vaida says:

  visi sie “kenksmingi” produktai ne visiems sunims kenksmingi. Mano vestukas labai megsta vynuoges – tiksliau jas kramto, kol nelieka sulciu ir veliau isspjauna . Pienukas labai gerai, kai uzkieteja viduriai, ir nuo pieno mano suniukas neviduriuoja, o tik truputeli palengvina tustinimasi. Tad nereikia sakyti, jog tai visiskai kenksmingi produktai visiems sunims.

 6. Agne says:

  Tai Vaida, pati ir sakai, kad pienas laisvina vidurius- tas pats parašyta ir straispnyje. Juk nekalbama apie lašelį to ar kito produkto. Tam ir yra kenksmingų produktų sąrašas, kad žmonės atsargiai elgtųsi su tais produktais. Niekur ir nepasakyta, kad tai VISIŠKAI kenksmingi produktai.

 7. Vaida says:

  Agne, mano suniukas pienuko gauna karta per savaite profilaktiskai ir ne lasa, o pilna dubeneli. Straipsnyje rasoma, kad pieno produktai turintys laktozes yra kenksmingi. Kiek kenksmingi gali nusakyti tik gyvuno organizmo reakcijai tam tikrus maisto produktus. Butent todel ir sakiau, jog reikia atsizvelgti i savo augintini, siuo atveju – mano. Mano vestukas ragauja viska ir taip mes atsirenkame. Zinoma yra produktu, pvz. zmonems skirti saldumynai, kurie ne tik sunims bet ir zmonems kenkia. Siu produktu musu racione nera.

Komentuoti