Šunų akių ligos

Sveiko šuns akys turi būti skaidrios, blizgančios ir be išskyrų. Paraudusios akys, gleivėtos ar vandeningos išskyros, niežėjimas, dažnas mirksėjimas, per gausus ašarų tekėjimas- yra negalavimo, kurį reikia gydyti požymis. Kartais pakanka ir paprasčiausių lašų į akis. Paraudusioms, niežtinčioms akims praplauti naudokite aviečių arbatą. Taip pat kelis karus per dieną lašinkite po lašą žuvų taukų. Esant alergijai, gali pagelbėti šviežios agurkų sultys, lašinant jas keletą kartų per dieną po du tris lašus.

Jeigu jūsų šuo turi probelmų dėl akių negalavimų, diagnozę nustatyti ir ligos priežastį pašalinti turėtų veterinaras, nes akių susirgimus lemiančių priežasčių yra labai daug.

Šunų akių ligos:

Dažniausiai pasitaikanti šunų akių problema yra konjuktyvitas – gleivinės uždegimas. Jis sukelia ašarojimą, akių vokų paraudimą, patinimą ir niežėjimą. Priežastys- alergija arba bakterinė infekcija.

Ragenos opos- tai rageną dengiančio viršutinio sluoksnio nutrynimas. Priežastys- įdrėskimai, svetimkūniai, šuns maudymasįgimti trūkumai.

Katarakta – susidrumstęs akies lęšis, akių spalvos pasikeitimas iki pieno baltumo arba melsvai pilkos. Priežastys – akies uždegimas, atsiradės dėl traumos; cukrinis diabetas; senatvės padarinys.

Parengta pagal Dr. Carol Osborne knygą “Auginkime sveiką šunį”

Be Sociable, Share!

Komentuoti