Jei neatsistoja ausytės

Vakarų Škotijos baltieji terjerai pasižymi savo stačiomis smalsiomis ausytėmis, kurios turi visada stovėti.  Šuniukai, gimsta kartais nulėpusiomis, kartais stačiomis ausytėmis. Todėl mažam šuniukui neglostykite galvos, nes galite deformuoti dar minkštas ausų kremzles . Apie 3 mėnesių šuniukui labai paauga ausytės, todėl joms sunkiau sutvirtėti. Jei šuniukas labai kudlotas, ausys pasidaro sunkios ir tai trukdo joms sutvirtėti. Todėl reikia apkirpti plaukus nuo ausyčių viršaus, kaip parodyta nuotraukoje. T.y. nuo ausytės kampo kirpti įstrižai žemyn. Šuniuko ausytės atsistoja nuo 2 iki 5mėn. Nelaukite iki paskutinės dienos. Susirūpinkite nulėpusiom ausytėm 4 mėnesyje, kad netektų jų klijuoti pleistriukais.

Taip pat galima  papildomai duoti kalcio – delice (kalcis + vitaminas ”D”- organizmas tokį miksą įsisavina geriau), tačiau reiktų pasikonsultuoti su veterinaru, nes per didelis kalcio kiekis kenkia. Veterinarui papasakosite kokiu maistu šeriate ir jis skirs reikiamą dozę.

Be Sociable, Share!

9 Responses to Jei neatsistoja ausytės

 1. a says:

  ir dar kilo klausimas lusu vestukei dabar jau du menesiai, mes ja isigijome visiskai neseniai, bet vieno jos ausyte truputi palinkusi? ar jau nuo dabar tureciau ja susirupinti,kazka daryti, kad ji stovetu, ar galiu dar lukteleti? kazkaip norisit, kad tos ausytes butu stacios, nes vestukui tai suteikia savotisko zavesio.

 2. Baltauodega says:

  Straipsnyje parašyta, kuriuo metu jau reikėtų susirūpinti ausytėmis. Porą mėnesių dar tikrai reikia luktelti.

 3. a says:

  aciu. stebesim

 4. a says:

  Sveiki, gal ne toje temoje, taciau noriu paklausti nuo kokio amziaus vakaru skotu baltajam terjerui pradeda keistis dantukai?

 5. Baltauodega says:

  a, vestukui dantys keičiasi tai ppat kaip ir kitų veislių šunims. Sulaukus 4-7 mėnesių, šuniuko pieniniai dantys keičiasi į nuolatinius. Kandžiai keičiasi 3-5 mėnesių, iltys 4-7 mėnesių, premoliarai 4-6 mėnesių, moliarai 4-7 mėnesių. Viso nuolatinių dantų turėtų būti 42.

 6. Čilis says:

  Mūsų vestukui sulaukus 4mėn. nuleipo ausytės ar taip gali būti ar kreiptis į veterinarą. Ačiu

 7. Baltauodega says:

  Čili, galbūt labai apžėlo ausytės ir reikia apkirpti plaukus? Pasitaiko, kad šuniukui augant ausytės nuleipsta, o vėliau vėl atsistoja. pasikonsultuokit su veisėja ;) veterinaras dar nebūtinas.

 8. Čilis says:

  Ačiu, tikrai apkirpus plaukusnuo ausyciu- reikalai pagerėjo.
  Dar noriu paklausti ar vietomis juodos dėmelės ant pilvo tai normalu, nes veterinarė pasakė kad tai vados defektas .

 9. Čili, says:

  Veterinarai nėra veislių žinovai ;) Apie tamsėjančią odą skaitykite čia- http://www.baltosuodegos.lt/pajuodavo-oda

Komentuoti