Gyvūno išvežimas į Didžiąją Britaniją, Airiją, Maltą, Norvegiją bei Švediją

Jei planuojate kelionę į Didžiąją Britaniją, Airiją, Maltą, Norvegiją ar Švediją ir kartu norite pasiimti savo augintinį – pasiruošimą teks pradėti labai anksti. Didžioji Britanija, Airija ir Malta turi skirtingus šuns įvežimo reikalavimus nei Norvegija ir Švedija, tačiau kadangi tyrimai nepigūs ir pasiruošimas užtrunka gana ilgai, siūlyčiau paruošti gyvūną taip, kad galėtų keliauti ir ten, ir ten.

Pasiruošimo žingsniai:

 1. Šuns čipavimas
 2. Paso šuniui įsigijimas
 3. Skiepas nuo pasiutligės
 4. Karantinas namų sąlygomis
 5. Kraujo titro tyrimas
 6. Karantinas namų sąlygomis
 7. Veterinaro pažyma
 8. Kelionė

Visų pirma, šuo turi būti čipuotas, t.y. turėti integruotą mikročipą. Sekantis žingsnis yra Europos Sąjungos Gyvūno Augintinio Paso (mėlynos spalvos) įsigijimas bei čipo atžyma jame. Pasas kainuoja apie 20  - 30 litų ir jį galima įsigyti pas veterinarą. Tuomet šuo yra skiepijamas nuo pasiutligės. Prieš skiepijant, perspėkite veterinarą, kad ateityje planuojate atlikti šuns kraujo tyrimą ir vykti į Didžiąją Britaniją, nes vakcinos yra skirtingų tipų (vietinės ir tarptautinės). Paskiepijus netinkama vakcina, gali tekti šunį perskiepyti, kas sugaiš nemažai laiko, nes reikės kartoti karantiną.

Po skiepo laukia karantino periodas. Tai nėra tikras karantinas – šuo nėra izoliuotas, gali keliauti šalies viduje bei užsienyje, išskyrus Didžiąją Britaniją, Airiją, Maltą, Norvegiją bei Švediją. Anglijai, Airijai ir Maltai karantinas trunka 30 dienų, Norvegijai ir Švedijai – 120 dienų. Neišlaukus 4 mėnesių, šuo nebus įleidžiamas į Norvegiją ir Švediją be pakartotino titro, todėl siūlau užbėgti tam už akių ir palaukti 4 mėnesius.

Sekantis žingsnis – kraujo titro tyrimas. Kraują paimti gali bet kuris veterinaras, tačiau kraujas tyrimui siunčiamas į Vilnių ir atliekamas trečiadieniais. Rezultatų tenka laukti apie porą savaičių, tyrimo kaina apie 280 litų. Rezultatai pažymimi gyvūno pase.

Jei rezultatai parodo, jog šuo neserga pasiutlige, šuo jau gali vykti į Norvegiją bei Švediją. Tačiau norint vykti į Didžiąją Britaniją, teks palaukti dar 6 mėnesius karantino namų sąlygomis.

48 – 24 val iki kelionės pradžios, turite apsilankyti pas veterinarą, kuris turi duoti vaistų nuo Echinokokozės bei erkių, pažymėti tai pase bei patvirtinti, jog gyvūnas yra sveikas ir gali atlaikyti kelionę iki paskirtos vietos. Tuomet jau galite keliauti.

Kodėl viso to reikia? Airija, Didžioji Britanija ir Malta yra salos, o Norvegija ir Švedija yra pusiasaliai, kurie jau seniai nebeturi pasiutligės. Kadangi užsikrėtę laukiniai gyvūnai negali atklysti per jūrą, šios šalys turi griežtą gyvūnų įvežimo politiką.

Be Sociable, Share!

2 Responses to Gyvūno išvežimas į Didžiąją Britaniją, Airiją, Maltą, Norvegiją bei Švediją

 1. kristina says:

  laba diena noriu isivesti suniuka i Norvegija tad noriu paklausti…ar ivykdzius teisingai visas sias salygas ar jo nepaims karantiniui Norvegijoje gal zinote?labai lauksiu atsakymo isanksto dekoju.

 2. violeta says:

  Laba diena .noriu issivest suniuka i svedija tad noriu paklaust ar ivykdzius teisingai sias salygas ar jo nepaims karantinui Svedijoje ?gal zinote?labai lauksiu skubaus atsakymo

Komentuoti