Dviese gyventi smagiau

Šunims, kaip ir žmonėms, reikia draugijos. Tačiau kokie pliusai ir minusai auginant du šunis namuose? Dauguma vestukų augintojų teigia, kad nieko nėra geriau už du šunis. Į lauką ir vieną vedžioti reikia, o džiaugsmas ir dėmesys dvigubas. Tačiau pasitaiko atvejų, kad šunys tarpusavyje konkuruoja ir niekaip nesutaria. Pavydi vienas kitam visko, urzgia prie maisto, dažnai ir susipeša. Tokie atvejai dažniau pasitaiko tarp patinėlių, ypač jei abu nekastruoti, tačiau kartais ir kalytės nesutaria ir nori karaliauti namuose vienos. Kai kurie šunys su laiku pripranta vienas prie kito, o kai kurie niekada nenustoja peštis.

Kadangi Vakarų Škotijos baltieji terjerai veisti grupinėms medžioklėms, jie yra gaujos, kompanijos šunys. Šių savybių neprarado iki šiol. Be to, kai šeimininkai dirba nuo 8 iki 18 val. vienam namie liūdna. Taigi, du geriau nei vienas. Tačiau svarstydami įsigyti antrą šunį nepamirškite, kad du sunkiau palikti kam nors globoti atostogų metu, taip pat ir išlaidos padvigubėja- kirpykla, maistas, skiepai, viešbučiuose reikės mokėti už du. Turint du šunis sudėtinga rasti būstą nuomai.Taip pat labai gerai pagalvokite prieš įsigydami skirtingos lyties šunis- ką darysite kalytės rujos atveju? 2-3 savaitėm tekst juos išskirti, nes patinėliai rujos metu gali ir neperšokamas tvoras peršokit, uždarytas duris atsidaryti :)

Amžiaus skirtumas tarp pirmo ir antro šuns dažniausiai įtakos neturi. Ir nereikia išsigasti, jei pirmą dieną vyresnysis šuo kito neprisileidžia, gal net urzgia. Pavyzdžiui, veislyne “Baltaragis” į namus atvežus naują mažylę, vyresnioji neprisileido jos porą savaičių, tačiau dabar viena be kitos negali gyventi. Trumpam išskyrus, grįžusios namo pirmiausia džiaugiasi viena kita, tik vėliau prisimena ir šeimininkus. Laižo viena kitą, kartu žaidžia, budi “sargyboje”, vyresnioji gina mažąją nuo kitų šunų.

Tokie idealūs atvejai ne visiems pasitaikė. Štai Odetos ir Aleksandro šeimoje kalytės toleruoja viena kitą, bet būna ir barnių. Vyresnioji nepatenkinta, kad atsiradus mažei tenka viskuo dalintis, o mažoji vis bando hierarchiją perstatyti.

Renatos vestukė su Škotijos terjere solidarizuojasi nebent tada, kai kokį dviratį reikia aploti, ir mažoji (vestukė) taip pat hierarciją kartas nuo karto bando bando pertvarkyti, pripažįsta be kompromisų senukės autoritetą tik vienu klausimu – dėl maisto.

Taigi, vestukai ne paprasto charakterio, kiekvienas turi savų bruožų ir ar jums reikia antro šuns – spręskite tik pasitarę su savo šunimi :) Tačiau nieko nėra geriau už vestuką, kaip du vestukai, kurie gali gyventi draugiškai ir su katinais. O dėl viso pikto pirmas susitkimas tegu įvyksta neutralioje teritorijoje. Taip pat patariama, parsivedus naują augintinį namo, pirmiausia uždaryti juos į skirtingus kambarius, tuomet apkeisti vietomis, kad apsiuostytų ir tik tada leisti jiems susipažinti.

 

 

Be Sociable, Share!

Komentuoti